საზოგადოებრივმა მაუწყებელმა სამსახურიდან გაათავისუფლა თანამშრომელი, რომელიც არხის პოლიტიკას აკრიტიკებდა
საქართველოს საზოგადოებრივი მაუწყებლის პირველმა არხმა შრომითი კონტრაქტი არ გაუგრძელა რადიო გადაცემების - „შუადღის პიკისა“ და „საღამოს პიკის“ პროდიუსერის ასისტენტს, ანა მეტრეველს, - თანამშრომელს, რომელიც არხის სარედაქციო პოლიტიკას აკრიტიკებდა.
“აჭარა თაიმსის” რედაქტორისთვის პროფესიული მოვალეობის შესრულებაში ხელის შეშლა სცადეს
2025 წლის 27 თებერვალს “აჭარა თაიმსის” რედაქტორი სულხან მესხიძე ქ. ბათუმში, “ოცნების ქალაქის” უბანში, დიდთოვლობის გამო ერთ-ერთ საცხოვრებელ კორპუსში სახურავის ჩამონგრევას აშუქებდა პირდაპირ ეთერში.
სამოქალაქო ფორმაში ჩაცმულმა პოლიციამ დააკავა “TV პირველის” ოპერატორი
2025 წლის 19 თებერვალს გამთენიისას, “TV პირველის” ოპერატორი, ლაშა ჯიოშვილი პოლიციელებმა ძალის გამოყენებით დააკავეს. ფაქტის შემსწრე მოქალაქეების მიერ გადაღებულ კადრებში ჩანს, რომ დაკავების დროს შეუძლებელია ჯიოშვილის
“აჭარა თაიმსის” დამფუძნებელს და რედაქტორს მუშაობაში ხელი შეუშალეს და ტექნიკის დაზიანება სცადეს
2025 წლის 16 თებერვალს, ქალაქ ბათუმში, “ოცნების ქალაქის” უბანში პროფესიული მოვალეობის განხორციელებაში ხელი შეუშალეს “აჭარა თაიმსის” დამფუძნებელს და რედაქტორს სულხან მესხიძეს.
“აჭარა თაიმსის” და “ბათუმელების” ჟურნალისტებს მუშაობაში ხელი შეუშალეს
2025 წლის 15 თებერვალს, ქალაქ ბათუმში ახალი უბნის, “ოცნების ქალაქის” სამშენებლო ტერიტორიაზე ტრაგედია მოხდა, ადგილობრივმა მოსახლეობამ წლით სავსე თხრილში ჩავარდნილი ორი მცირეწლოვანი ბავშვი იპოვა,
“პუბლიკის” ფოტორეპორტიორის წინააღმდეგ, რომელიც აქციის გაშუქებისას სამართალდამცველებმა სასტიკად სცემეს, პოლიციამ სასამართლოს მიმართა
2025 წლის 12 თებერვალს, ონლაინგამოცემა “პუბლიკის” ჟურნალისტისა და ფოტორეპორტიორის, ალექსანდრე ქეშელაშვილის წინააღმდეგ შინაგან საქმეთა სამინისტრომ სასამართლოს მიმართა. უწყება ფოტორეპორტიორს ადმინისტრაციული სამართალდარღვევის კოდექსის 166-ე და 173-ე მუხლების დარღვევას ედავება, რაც წვრილმან ხულიგნობასა და პოლიციისადმი დაუმორჩილებლობას გულისხმობს. სასამართლოში პროცესი 25 თებერვალს,16:00 საათზეა ჩანიშნული.
გამოცემა “ბათუმელების” ჟურნალისტი არ შეუშვეს ქალაქის მერიის საჯარო ღონისძიებაზე
როგორც გამოცემა წერს, ამ შეხვედრის შესახებ მათ უსახლკაროებმა შეატყობინეს, თუმცა ბათუმის მერიის შესასვლელთან მისულ „ბათუმელების“ ჟურნალისტს დაცვის პოლიციელებმა განუცხადეს, რომ შეხვედრაზე ვერ შეუშვებდნენ.